Alakuló ülés

Beküldve: 2018. 09. 28., p. - 10:18 tőle: Kalcsó Gyula
EKE DBK

2018. szeptember 28-án, a Kutatók Éjszakája egri rendezvénysorozatával egyidőben a Magyar Nyelvészeti Tanszék kezdeményezésére megalakult az Eszterházy Károly Egyetem Digitális Bölcsészeti Kutatócsoportja.

Dr. Pintér Márta, a Bölcsészettudományi Kar dékánjának köszöntő szavai után az alakuló ülés napirendi pontjai kerültek sorra. Ezek a következők voltak:
– A kutatócsoport személyi összetétele (bemutatkozások).
Jelenlegi tagok:
o Dr. Bajnok Dániel egyetemi adjunktus (EKE)
o Dr. Kalcsó Gyula főiskolai docens (EKE)
o Kvaszingerné Prantner Csilla főiskolai tanársegéd (EKE)
o Dr. Ludányi Zsófia egyetemi adjunktus, tudományos munkatárs (EKE, MTA Nyelvtudományi Intézet)
o Maróthy Szilvia doktorjelölt, tudományos segédmunkatárs (ELTE, MTA Irodalomtudományi Intézet)
o Dr. Szentgyörgyi Rudolf egyetemi adjunktus (ELTE)
– A kutatócsoport tervezett tevékenysége: fő területként digitális filológiai és textológiai munkálatok a helyi és regionális kulturális örökség digitalizálására fókuszálva.
– A kezdő projekt a legfontosabb ómagyar kori nyelvemlékek (Tihanyi alapítólevél, Halotti beszéd és Könyörgés, Ómagyar Mária-siralom) digitális kritikai fakszimiléjének az elkészítése.
– A tevékenység technikai háttere (weblap, verziókövetési alapelvek, használt szoftverek stb.)
– Döntések (név, személyi kérdések, feladatok, tervek stb.)
A jó hangulatú alakuló ülést közös ebéd, valamint a Főegyházmegyei Könyvtár meglátogatása előzte meg.